Головна сторінка  Карта сайту  Написати листа









ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ
Під терміном "шкідливі звички" маються на увазі всі звички, які можуть порушити нормальний розвиток зубо-щелепної системи. Наприклад:
  • Смоктання (пальців, соски, бутилочки)
  • Прикушування губи або язика
  • Надавлювання язиком на зубний ряд
  • Звичка гризти ногті, олівець
  • Неправильне положення язика
  • Дефект дикції
  • Проблеми при відкушуванні і жуванні
  • Ротове дихання
- – Всі ми люди, і у кожного з нас є певні звички. Є хороші звички, а є ті, які псують не тільки наше здоров'я, але і здоров'я наших зубів.
- – Найгірша звичка, яка може бути у людини, це відкушування ниток (при зашиванні одягу), або відкушування оголених проводів (що буває дуже часто у чоловіків, коли під рукою немає кусачок), ще не менш поширене відкушування бірки від нового одягу, яка тримається на пластмасовій нитці. Ці звички дуже погано діють на зуби, тому що не тільки порушують зубну емаль, а й сточують зуби. Пластмасові нитки взагалі можуть зіпсувати зуб, надломити його або залишити після себе виямку. Надалі, виямки дають тріщину, як підсумок – зламаний зуб.
- – Звичка гризти олівці або ручки, як кажуть – хвороба школяра, так само шкідлива. Якщо Ви постійно гризе ручки або олівці, Ви ризикуєте не тільки їх зіпсувати, але і втратити. Тим більше, ручка або олівець далеко не стерильні, і містять масу мікробів, тому перш, ніж гризти речі, не призначені для їжі, краще зайвий раз подумати "А чи варто?".
- – Звичайна зубочистка може стати причиною запалення ясен. Якщо зубочисткою користуватися правильно, то звичайно, нічого подібного не станеться, але якщо зубочистка при чищенні зубів зламалася, і залишилася між зубами, краще всього видалити її як можна швидше. Так само, потрібно стежити за тим, щоб зубочистка НЕ проколола ясна, це може викликати їх запалення. Чому? Все досить просто, між зубами скупчуються бактерії, які при чищенні зубочисткою, залишаються на ній, якщо зубочистка проколола ясна, бактерії потрапляють під шкіру, викликаючи запалення.
- – Ще одна проблема, яка стосується практично всіх, хто любить соняшникове насіння. В основному, люди клацають насіння саме зубами, а це в свою чергу стирає їх. Часто, якщо людина клацає насіння, робить вона це тільки одним "робочим" зубом, тому цей зуб стає коротше іншого.
- – Позбавляйтеся від неприємних і шкідливих звичок, які псують Ваші зуби, і Ви ніколи не згадаєте про проблеми, пов'язаними із зубами.

Смоктання пальців та ріст зубів
Між 3-м та 4-м місяцем, коли у малюків починають різатися зуби, майже всі діти кусають свої пальці або ручки. Не слід плутати це із смоктанням пальців. У цьому випадку також добре допоможуть усілякі прорізувачі.
Так як саме впливає смоктання пальців на ріст зубів, прикус, формування рис обличчя? Зубні лікарі стверджують, що смоктання пальця аж ніяк не впливає на постійні зуби дитини, які починають з'являтися приблизно в 6 років! Іншими словами, якщо дитина перестане смоктати палець до 6 років (а так буває майже завжди), навряд чи вона пошкодить свої постійні зуби.
Деформація зубного прикусу, відхилення від норми у розвитку обличчя, деформація великого пальця та нігтьової пластини виникає лише в тому випадку, якщо дитина просто не виймає палець із рота протягом усього раннього, дошкільного та початку шкільного віку (після 6 років).
Важливо! Більшість лікарів згодна з тим, що смоктання пальців або кулачка – це особливість поведінки, притаманна певному віку, і зникає сама по собі після того, як дитина стає дорослішою.
Зміни профілю обличчя, неприваблива усмішка, викривлення зубів… Час відвідати лікаря-ортодонта — сьогодні вони здатні виправляти найрізноманітніші дефекти. Хоча цим проблемам можна й зарадити — не допускати ранньої втрати молочних зубів та шкідливих дитячих звичок.
— Зубо-щелепні аномалії були завжди. Вони пов’язані з низкою причин. До негативних факторів, що впливають на кривизну зубів, можна віднести шкідливі дитячі звички: смоктання соски й пальця та ротове дихання, що є наслідком несвоєчасного лікування захворювань носоглотки. Це може бути і вживання м’якої їжі, що не навантажує жувальну мускулатуру, рання втрата та нелікування молочних зубів. Звісно, не треба забувати у таких випадках і про спадковий фактор, гормональні порушення та обмінні процеси в організмі. Перенесені запальні кісткові захворювання теж нерідко викликають деформацію зубів. Але більшості недолікам із деформацією можна запобігти у ранньому віці.
Якщо батьки помічають певні проблеми із зубами дітей, потрібно звертатися до лікарів-ортодонтів. — Ще у молочному прикусі призначають міогімнастику — вправи для язика, жувальних м’язів, кругового м’яза рота. Таке нескладне лікування у подальшому допоможе уникнути шкідливих дитячих звичок і тривалого апаратного лікування — носіння пластин, брекетів. Те саме стосується і ранньої втрати молочних зубів, які не лише беруть участь у пережовуванні їжі, а й зберігають місце для постійних зубів.
— Апаратне лікування зубів або використання різноманітних пластин, за потреби, здійснюємо у період зміни зубів із молочних на постійні у віці п’яти років. — Ортодонтичне лікування є знімне та незнімне — так звана брекет-система. Коли ще є молочні зуби, використовуємо знімну пластину. Знімні апарати — це ті, котрі пацієнт сам одягає і носить по 12-14 годин на добу, переважно у нічний час. Найголовніше, щоб вони «носились» не в коробочці, а в роті, інакше користі не буде. Та знімна пластина може дещо розширити зубний ряд за невеликої щільності зубів, переміщати зуби лише у певному напрямку.
А брекер-система переміщує зуби у трьох площинах. Пластина складається із замочків, які фіксуються на зубах, ортодонтичних дуг, кілець та інших допоміжних матеріалів. Для кожного зуба існує свій відповідний брекет, який створено таким чином, що в ньому вже закладено інформацію про правильне розташування зуба у зубному ряду. Він є ніби персональним комп’ютером для кожного зуба. Саме вирівнювання здійснюється за допомогою термоактивних дуг, які в порожнині рота під дією температури тіла починають «працювати» і вирівнювати зуби. Брекет-система використовується для дітей, в яких вже сформовано постійний прикус, і дорослих пацієнтів.
І не потрібно відкладати візит до лікаря, щойно почнуть псуватися чи випадати зуби. Несвоєчасне лікування і деформація призводить до викривлення зубів. Відвідини ортодонта раз в півроку — хороша профілактика для дітей і дорослих.

В наші дні разом з приданим новонародженого неодмінно купується соска-пустишка. Насамперед у немовлят, які постійно тримають в роті соску, знижується смоктальний рефлекс - і неважко здогадатися, до чого це може привести. До моменту чергового годування дитина, встигнувши втомитися від безперервної смоктання соски-пустушки, починає вередувати, коли мама дає йому груди - смокче довго і неохоче, а може і взагалі відмовитися від грудей.
Стривожена мама, справедливо побоюючись, що дитина залишиться голодним, тут же пропонує йому пляшечку з соскою - і малюк з жадібністю починає з неї пити. Звичайно, адже в цьому випадку молоко мало не самопливом потрапляє в його рот! А через тиждень-другий недосвідчена матуся вже ніякими силами не зможе вже змусити дитину взяти груди. "Сам кинув!" - Скаржиться вона подругам. Але ж не сам - з її вини ...
Небажаний ефект соски також проявляється в тому, що коли дитина смокче пустушку, він мимоволі заковтує і повітря. Звідси часті "безпричинні" відрижки, здуття живота, кишкові кольки. Постійне смоктання пустушки може зіпсувати прикус малюка.
З гігієнічної точки зору шкода від соски може бути величезна. Хто з нас не спостерігав, як мама або тато піднімають соску з підлоги, машинально облизують і так само машинально сунуть її в рот малюкові. Яка недозволене легковажність! У порожнині рота людини мешкають численні мікроби, найчастіше стрептококи та стафілококи. Організм дорослого достатньо стійкий до них, і для нього вони особливої небезпеки не представляють, а у грудної дитини ці мікроби можуть викликати важкі захворювання. Старші діти часто грають зі своїми сосками, кладуть їх на підлогу, на землю і знову в рот ... А потім батьки дивуються, чому їх діти часто хворіють.
Проте головна небезпека соски криється в можливій затримці психічного розвитку дитини. У грудничка смоктальний рефлекс є домінуючим, адже харчування - головна гарантія життя дитини. І цей рефлекс такий сильний, що йому під силу гальмувати інші види діяльності новонародженого, і навіть певною мірою пригнічувати рухову активність.
Поширена думка, ніби дитині необхідна пустушка, коли у нього ріжуться зуби - але краще для цього використовувати спеціальні кільця. Вони допомагають полегшити свербіж в яснах, і не викликають смоктальний рефлекс.
Загалом, соскою-пустушкою допустимо іноді заспокоїти дитину. Але дитину не старше року і лише в моменти крайньої необхідності. А після року необхідно поступово відучити дитину від соски, відволікаючи і перемикаючи його увагу на інші предмети.






 
s32.te.ua © 2011 bigmir)net TOP 100 розробка та підтримка сайту: www.lukas.te.ua