Головна сторінка  Карта сайту  Написати листа









  Профілактика зубо-щелепних аномалій   Фторування
Профілактика в терапевтичній стоматології Герметизація фісур


ПРОФІЛАКТИКА

 
     Переважна бiльшiсть людей знає, що стан зубiв та слизової оболонки порожнини рота тiсно пов’язанi зі станом здоров’я всього органiзму. З одного боку, при поганому станi нервової, ендокринної систем, шлунково-кишкового тракту бiльш активно руйнуються зуби та кiсткова тканина, що оточує та утримує зуб. З iншого, велика кiлькiсть хворих зубiв, наявнiсть вогнищ запалення в оточуючих зуб тканинах спричиняють захворювання нирок, серця, печiнки. Втрата зубiв, а отже, жувальної ефективності, провокує загострення захворювань шлунково-кишкового тракту.
    На жаль, стан зубiв дорослого населення погiршується з кожним роком. Змiнити ситуацiю на краще, полiпшити здоров’я пiдростаючого поколiння можна тiльки методами первинної профiлактики.
    Зрозумiло, що правильне харчування – запорука здоров’я, в тому числi й здорових зубiв.
    Неприпустимо вживання великої кількості солодощiв, борошняної вуглеводистої їжі, особливо перед сном. Така дієта сприяє розвитку карiєсу. Пiсля вживання солодкого – негайно почистити зуби або з’їсти твердий овоч, фрукт.
    Гiгiєна порожнини рота є однією з головних складових у профiлактицi стоматологiчних захворювань. Чищення зубiв вранцi пiсля снiданку та перед сном повинне стати непорушним законом для кожного дорослого. Дiтям можна обмежитися проведенням цієї процедури тiльки перед сном.
    Щiтка для чищення зубiв повинна бути в мiру жорсткою (не дряпати ясна, але добре очищати), не дуже густа, щоб щетинки, згинаючись, заходили в мiжзубнi промiжки.


    У питаннях особистої гiгiєни порожнини рота, як i в питаннях харчування, багато iндивiдуальних варiантiв, якi можна уточнити у лiкаря-стоматолога з урахуванням ситуацiї в порожнинi рота та стану здоров’я. Зараз у продажі безлiч рiзноманiтних зубних паст, щiток, йоржикiв, ниток.
www.curaprox.info

    Зубнi пасти профiлактичного напрямку, спрямованi на очищення зубiв та легку протизапальну та дезiнфiкуючу дiю за рахунок екстрактiв трав. Але перш нiж застосовувати лiкувальнi пасти, потрiбно порадитись зi стоматологом. 
    Необхiдно пам’ятати, що лiкування i профiлактика захворювань ясен найбiльш ефективнi на раннiх стадiях, при перших ознаках хвороби. Тому навiть здоровiй людинi треба бувати у стоматолога не рiдше 1 разу на рiк.
    Необхідно з дитинства придiляти увагу гiгiєнi порожнини рота, грамотно харчуватись, давати зубам жувальне навантаження, регулярно вiдвiдувати стоматолога – i ви збережете свої зуби, а значить, забезпечите здоров’я всьому органiзму.



s32.te.ua © 2011 bigmir)net TOP 100 розробка та підтримка сайту: www.lukas.te.ua