Головна сторінка  Карта сайту  Написати листа









Демінералізація.

    Первинне руйнування емалі при карієсі - демінералізація - відбувається при локальній зміні рН нижче 4,5. Проте короткочасного зниження рН недостатньо, аби викликати значні зміни в мінеральному складі емалі, оскільки через приблизно 30 хв рН зубної бляшки повертається до колишнього значення (крива Стефана).
    При частому прийомі сахарози на поверхні емалі протягом довгого часу створюється критичне значення рН - нижче 4,5, що і призводить до демінералізації емалі. З цього виходить, що частий вступ сахарози призводить до критичного рівня рН на поверхні емалі під зубною бляшкою. Встановлено, що вихід кислот із зрілої (карієсактивної) бляшки в два рази більше, ніж з незрілої (карієсактивної).

Ремінералізація.
 
  Дослідженнями встановлено, що первинна каріозна поразка, обмежена емаллю, виявляється морфологічно у вигляді незначних змін в поверхневому шарі при виражених змінах в належній емалі. Клінічним проявом таких змін служить крейдоподібні пляма з гладкою поверхнею, що виявляється при висушуванні.
    Доведено, що ураження, які починаються, можуть бути ремінералізовані до нормального стану. Для цього необхідні обмеження прийому сахарози, ретельна гігієна порожнини рота, а також вживання фтору у будь-якому вигляді. Процес ремінералізації емалі, за наявності вогнища демінералізації без пошкодження дентину, відбувається за умови вступу іонів кальцію, фосфору і фтору в її кристалічну решітку. Вогнище ремінералізації характеризується зміною кольору емалі - появою коричневої плями, що пов'язують з проникненням у вогнище демінералізації окрім мінеральних компонентів екзогенних пігментів.
    В разі несприятливого розвитку ситуації в порожнині рота, коли карієсогенні чинники не усуваються, осередкова демінералізація емалі продовжується.
    Швидкість прогресу каріозного ураження варіює залежно від локалізації і умов в порожнині рота. Час формування поразки від початкової стадії до стадії каріозної порожнини на гладких поверхнях складає в середньому від 12 до 18 місяців, хоча при незадовільній гігієні порожнини рота, частому вживанні їжі, що містить сахарозу, осередкова демінералізація (біла каріозна пляма) може виникнути через 3 - 4 неділі.

 

s32.te.ua © 2011 bigmir)net TOP 100 розробка та підтримка сайту: www.lukas.te.ua