Головна сторінка  Карта сайту  Написати листа









 

Що таке професійна чистка зубів?

    Незважаючи на велику кількість засобів для догляду за зубами, неусіма вдається повністю видалити з важкодоступних місць залишки їжі. Куріння і недостатньо грамотна гігієна порожнини рота посилюють справу. 
    Але негарний сірувато-жовтий наліт не тільки псує зовнішній вигляд, він ще й служить прекрасним живильним середовищем для мікробів, що провокують карієс і пародонтит.
    Уникнути цих проблем допоможе професійна гігієна. 
    Чому в одних людей зуби з народження до старості залишаються білосніжними, а в інших сіро-жовті, незважаючи на найдорожчі пасти? Комусь така особливість передалася в спадщину, але більшість має звинувачувати тільки свої звички: велика кількість нальоту може бути зумовлена звичкою пити міцний чай і каву у великих кількостях, курінням, не дуже ретельної гігієною. 
    Спочатку наліт м'який, як говорять стоматологи, "немінералізованний", але з часом міцнішає і твердне, перетворюючись на зубний камінь, а саме неприємне, що на всіх етапах свого існування він представляє реальну загрозу для здоров'я зубів і ясен. Звичайного щоденного догляду для усунення нальоту, навіть м'якого, недостатньо, тому час від часу в роті треба проводити "генеральне прибирання", роль якого виконує професійна чистка зубів. 
   Для видалення м'якого нальоту використовуються кілька способів. Перший полягає в застосуванні особливих швидко обертаючих механічних щіточок зі спеціальними "професійними" пастами - надійний та перевірений роками метод. Більш сучасним сьогодні вважається використання апаратів, що працюють за принципом піскоструйної машини.  
    Звичайно, порівнювати його з піскоструйним агрегатом можна лише формально. Схожі лише принципи їх дії, коли зі спеціальної насадки на зуб під тиском подається змішана струмінь води, повітря і найдрібніших, суворо відкаліброваних часток соди. Кристали з великою швидкістю вдаряються об поверхню зуба, очищаючи її. Водяний спрей змиває їх разом з частинками знятого нальоту і зменшує нагрівання поверхні зуба. Процес чищення відбувається набагато швидше, безболісно і нешкідливий для зубів. 
    З зубним каменем справитися набагато складніше. Ще кілька десятиліть тому не існувало альтернативи механічної ручної чистки, коли лікареві за допомогою спеціального інструмента доводилося просто віддирати скам'янілі відкладення від поверхні емалі. Приємних відчуттів пацієнтам це, зрозуміло, не давало, тому "ручний" метод сьогодні використовують вкрай рідко, тільки в тих випадках, коли пацієнт, скажімо, не переносить ультразвук або для контролю результатів роботи більше сучасних апаратів. Найпоширенішим методом боротьби з твердими зубними відкладеннями сьогодні вважається ультразвук. Ультразвуковий сканер можна сьогодні знайти практично в будь-якій стоматологічній клініці. Це досить універсальний апарат, який дозволяє видалити не тільки наддесневі відкладення, які видно неозброєним оком лікаря і самому пацієнту, а й підясенні, про які ми часто не підозрюємо. До того ж ультразвук згубно діє на бактерії, залишаючи поверхню зуба стерильною в прямому сенсі цього слова. 
    Після ультразвукового очищення поверхня зуба залишається більш гладкої, чим після ручної обробки, але, тим не менше, її краще відполірувати додатково. Тому, що чим більше буде гладкою поверхня емалі, тим важче нальоту буде на ній затримуватися в подальшому. До мінусів ультразвукового чищення можна віднести необхідність використання анестезії. Особливо в тих випадках, коли мова йде про зняття підясенного нальоту. 
    Різні режими роботи лазерної установки дозволяють боротися з усіма видами зубного нальоту: м'якого, пігментації (так званого "нальоту курця") і твердого. Лазер діє на тканини вибірково, залежно від кількості що міститься в них води. Оскільки зубний наліт, навіть скам'янілий, містить її набагато більше, ніж здорова емаль, лазер не робить на неї ніякого негативного впливу. Навпаки, після зняття нальоту лазером емаль легше засвоює фтор, кальцій, магній, фосфор і інші корисні мікроелементи та поживні речовини, що містяться в їжі чи зубній пасті. 
    Зубні відкладення видаляються шар за шаром, дроблячись на дрібні частки , які вимиваються спреєм з води і повітря. Цей вплив ще більше щадящий, ніж ультразвук, тому що лазер діє безконтактно, на відстані. Знеболювання при цьому не вимагається. 
  Описані способи видалення нальоту рідко використовують по одному. Поняття "професійна гігієна" включає зняття м'якого і твердого нальоту, і лікар часто використовує для цього різні методики, наприклад, професійні пасти та ультразвук. Потім йде полірування, а іноді і процедури щодо насичення зубів фтором або кальцієм. Основним чинником, що впливає на вартість чищення, залишається вибір способу видалення твердого нальоту.
 
 

s32.te.ua © 2011 bigmir)net TOP 100 розробка та підтримка сайту: www.lukas.te.ua